Sürmeligaz: Yozgat doğalgaz aboneliği, doğalgaz fiyatları, fatura ödeme ve borç sorgulama, abonelik evrakları, telefon ve adres

Sürmeligaz Logo

Sürmeligaz, Yozgat ilinde hizmet veren doğal gaz dağıtım şirketidir. Bu ilde doğalgaz abonesi olanlar veya olmak isteyenler bu şirket ile işlem yaparlar. Şirketin Yozgat'ta uyguladığı satış fiyatları, abonelik şartları ve gereken belgeler, abonelik işlemlerinde yararlanacağınız adres, telefon, ödeme vb diğer birçok konuda bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Sürmeligaz Doğalgaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) ile gösterilen doğalgaz her ilde farklı ve aylık olarak değişen fiyatlarla satılır. Bunun sebebi bölgeden bölgeye maliyetlerin değişmesidir. Fiyatlar belirlenirken ve uygulanırken EPDK düzenlemeleri esas alınmaktadır. Doğalgaz fiyat bilgilerine, ilinizdeki doğalgaz şirketinin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sürmeligaz Yozgat doğalgaz fiyatları

Sürmeligaz internet sitesinde yer alan tarifelere aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. İlgili sayfada bölgenizi ve tarife dönemini seçerek arama yaptığınızda kademelere göre belirtilen fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Sürmeligaz Yozgat doğalgaz satış tarifeleri için tıklayınız.

Sürmeligaz abonesi olmak için ne yapmalı?

Sürmeligaz abonelik: Nereye, hangi evraklar ile başvuru yapmak gerekir?

Sürmeligaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Sürmeligaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Sürmeligaz Yozgat iletişim adresleri ve telefon

Sürmeligaz Yozgat Merkez

Adres : Medrese mh. Meydan Yeri, Vakıf iş hanı Kat:3 Merkez - YOZGAT

Telefon : 444 0 187

Faks : +90 354 212 56 40

E-posta : [email protected]

Sürmeligaz Yozgat müşteri hizmetleri en yakın şubesi nerede?

Sürmeligaz'ın Yozgat'ta Merkez dışında ilçelerde de birçok müşteri hizmetleri merkezi bulunur. Adreslere aşağıdaki bağlantıdan ulaşın.

Sürmeligaz Müşteri Hizmetleri adresleri için tıklayınız.

Sürmeligaz müşteri hizmetleri telefonları nedir?

Sürmeligaz'a ulaşmak için aşağıdaki telefon numaralarını kullanabilirsiniz:

 • Sürmeligaz telefon numaraları:
 • Sürmeligaz Müşteri Hizmetleri Telefonu : 444 0 187 numaralı çağrı merkezi vasıtasıyla Sürmeligaz'a ulaşarak aboneliğiniz vedoğalgaz kullanımı hakkında danışma hizmeti alabilir ve bazı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu hat Türkiye'nin her yerinden sizi Sürmeligaz'a ulaştırır.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda teknik destek almak veya çağrı merkezine bağlanmak için 187 numaralı hattı kullanabilirsiniz. 187 hattı hangi bölgeden arıyorsanız orada hizmet veren şirkete yönlendirir. Sürmeligaz'a ulaşamak için hattı Yozgat'tan arıyor olmalısınız.
 • Whatsapp : 0552 187 0 187 numarasından Whatsapp kullanarak da şirket yetkililerine ulaşmanız mümkün.

Sürmeligaz ile internet üzerinden yapabileceğiniz işlemler

Sürmeligaz internet sitesi ve online işlemler sayfası ile birçok abonelik işlemini gerçekleştirmek ve bilgilere ulaşmak kolay hale gelmiştir:

 • Online işlemler sayfasından abone girişi yaparak aboneliğinizi, talimatlarınızı, yürürükteki işlemlerinizi görüntüleyebilir, başvurular yapabilir, şikateylerinizi form ile iletebilir, borç, proje randevusu veya şikayetlerinizi sorgulayabilir, fesih işlemleri ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
 • Sitede sertifikalı tesisat firmalarının listesine de yer verilmiştir.
Güncelleme tarihi