TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Lig TV nereden izlenir?

Güncelleme tarihi
min reading

Süper lig ve 1. lig denildiğinde ilk akla gelen soru bu ligleri nereden izleyebileceğimiz oluyor. Türkiye'de futbol liglerinin yayıncı kuruluşu olarak hizmet vermeye başlayan Lig TV, futbol seyircileri için evlerinden maçlara tanık olma imkanını sunmaya başlamıştı. Günümüzde beIN Sports olarak değişen ve gelişen Lig TV ve içerikleri hakkında merak ettikleriniz bu yazıda.

Lig TV nedir?

Türkiye'de futbol izleyicilerinin yaygın olarak bildiği adı ile Lig TV, Süper Lig 'in Türkiye'deki yayıncı kuruluşu olarak hizmete başlamıştır. 2000 yılında Şansal Büyüka ve Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulan yayın kanalı, 2001 yılında Türkiye Süper Lig maçlarının yayın haklarını satın almış ve bu maçların yayınlandığı tek mecra haline gelmiştir. 2016'ya kadar ücretli bir yayın platformu olarak hizmet veren Lig TV, Ağustos 2016'dan bu yana Digiturk üzerinden yayın yapmaktaydı. Lig TV'deki Lig maçlarının yayınları 2017 yılı ile birlikte beIN Sports adı altında yapılmaya devam etmektedir. Tüm bu süreçte Lig TV ile başlayan futbol maçı yayınları gelişmiş ve farklı spor dalları ile çeşitenmiştir.

 • beIN Sports kanallarında aşağıdaki ligleri takip edebilirsiniz:
 • Süper Lig
 • İngiltere Premier Ligi
 • UEFA Şampiyonlar Ligi
 • TFF 1. Lig
 • Almanya Bundesliga Ligi
 • İtalya Serie A Ligi
 • İspanya La Liga
 • Fransa Ligue 1
 • Ziraat Türkiye Kupası
 • Avrupa Futbol Şampiyonası
 • Dünya Kupası - Avrupa Elemeleri
 • UEFA Avrupa Ligi

Lig TV beIN Sports bünyesinde yayın yapmaya başladığında kapsamı da genişlemiş oldu. Yukarıda saydığımız futbol ligleri haricinde basketbol, voleybol, tenis, boks, motor sporları gibi pek çok spor ile ilgili turnuva ve kupa maçları da bu kanalda yayınlanıyor. Futbol liglerine ek olarak Turkish Airlines Euroleague, NBA, ATP Masters 1000, WTA, Formula 1 gibi önemli spor karşılaşmalarının da yayın hakları aynı kuruluştadır.

Lig TV nerede var? 

Eski adıyla Lig TV, yeni adıyla beIN Sports kanalları beIN Medya Grubuna ait olan Digiturk tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Superlig maçlarını beIN Sports kanallarından izleyebilmek için Digiturk abonesi olarak spor içeriklerinin sunulduğu paketlere üyelik yaptırmanız gerekmektedir. Digiturk'un sunduğu bazı kampanyalarda spor paketi olmasa da spor içerikleri be beIN Sports kanalları belirli sürelerle hediye edilebilmektedir.

beIN Medya Grubu hakkında1 Ocak 2014'te kurulan beIN Medya Grubu, Katar merkezli bir eğlence şirketidir. Ağustos 2016'da Türkiye'de hizmet veren dijital yayın platformu Digiturk'u satın almıştır. Digiturk TV üyeliği üzerinden beIN kanallarındaki spor, eğlence, belgesel, çocuk, sinema ve dizi gibi kategorilerde pek çok içeriğe ulaşılabilmektedir. Ayrıca beIN CONNECT uygulaması ile mobil cihazlardan da beIN içeriklerini izleyebilme imkanı vardır. beIN Medya grubu Lig TV'nin de yayın haklarına sahip olduğundan Türkiye'deki futbol liglerininde tek resmi yayıncısı konumundadır.

Lig TV maçlarını nereden izlenir?

Önceden Lig TV ile izlenen yerli ve yabancı lig maçları artık beIN Sports kanalları üzerinden izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig, UEFA ve bir çok Avrupa ligi beIN Sports kanallarından izlenmektedir. Böylece bu platformda hem Türk takımlarının hem yerel hem de uluslararası maçlarını takip edebilirsiniz. Bunun yanında farklı ülkelerin liglerini de izleyebilmektesiniz.

Eskiden Lig TV bünyesinde bulunan ve beIN Sports olarak daha da gelişen spor içeriklerini, özellikle de Süper Lig maçlarını Digiturk tarafından sunulan spor içerikli paketlerde bulabilirsiniz. Bu içeriklere Digiturk dışından ulaşılamazken, Digiturk üyesi olup ilgili paketleri tercih edenler herhangi bir ek ücret olmadan tutukları takımların maçlarını izleyebiliyorlar.

Lig TV maçlarını nasıl izleyebilirim?

Türkiye'de Lig TV ile başlayan futbol lig maçlarının yayınları artık televizyonun yanı sıra mobil cihazlarınızdan da izlenebiliyor. beIN Sports olarak yenilenen Lig TV platformundaki pek çok maç ve spor içeriğine Digiturk üyeliği ile beIN Sports kanallarından evinizdeki televizyon vasıtasıyla erişebiliyorsunuz. Buna ek olarak beIN CONNECT uygulaması ile mobil cihazlarda da Süper Lig ve diğer liglerin maç yayınlarını takip edebilirsiniz.

Lig maçlarının hem TV hem mobil uygulama üzerinden izlenebilmesi sayesinde spor meraklıları istedikleri her yerde internet olduğu sürece maçları izleyebilirler. Önceden Lig TV üyeliklerinde olduğu gibi sadece TV'den izleyebildiğimiz devir artık değişti ve mobil cihazların seçenek olarak eklenmesi kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

Digiturk Banner Logo

Akıllı Tarife ile internet & TV tarifelerinize indirim!

Bizi arayın ucuz internet ve TV başvurunuzu yapın ya da başvuru formunu doldurun sizi teklifimizle geri arayalım!

Lig maçları internetten nasıl izlenir?

Lig TV ile başlayan lig maçlarının yayıncılığı, beIN Sports olarak devam ediyor. Digiturk'un mobil içerik platformu olan beIN CONNECT üzerinden beIN kanallarına ulaşılması sayesinde diğer tüm içerikler gibi, üye olduğunuz spor paketindeki maç ve spor yayınlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz.

Süper lig ve daha pek çok popüler lig maçları, farklı spor dalları ile ilgili turnuva ve yayınları internetten izlemenin iki yolu var, bunun için öncelikle beIN CONECT uygulamasına üye olmanız gerekiyor:

 1. Tablet veya telefonlarınızda beIN CONNECT uygulamasını indirerek beIN Sports kanallarından maçları nerede olursanız olun takip edebilirsiniz.
 2. beIN CONNECT web sayfasından üyelik bilgileriniz ile giriş yaparak beIN Sports kanallarındaki maçları bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

Resmi olarak artık Lig TV adında bir platform bulunmasa da, futbol liglerini takip edenler bu içeriklere ulaşmak için özel TV paketlerini tercih ediyorlar. Lig TV içerikleri olarak aklımızda yer eden Süper Lig maçları ve diğer önemli spor karşılaşmalarına ulusal kanallardan ulaşmak mümkün değil.

Lig maçlarını izlemek için Digiturk abonesi olmayı düşünüyorsanız, Digiturk'ün sunduğu kampanyalara göz atabilirsiniz. Şirketin internet ve TV hizmetlerini bir arada sunduğu kampanyalar da mevcut. Özellikle ligleri takip etmek için spor içerikleri sunan paketleri tercih edebileceğiniz gibi, diğer paketlerdeki kampanyalarla da lig maçlarının yayınları hediye olarak sunulabiliyor. Digiturk üyeliği, TV paketi kampanyaları ve diğer tüm bilgiler için tıklayın.