Digiturk Banner Logo

İnternet ve TV tarifelerinizi indirin!

Bizi arayın ucuz internet ve TV başvurunuzu birlikte yapalım ya da başvuru formunu doldurun sizi teklifimizle geri arayalım!

Digiturk Banner Logo

İnternet ve TV tarifelerinizi indirin!

Tüm internet şirketlerini inceleyin veya başvuru formunu doldurun sizi teklifimizle geri arayalım!

TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Digitürk üyelik nasıl yapılır?

Güncelleme tarihi
min reading

Türkiye'de en yaygın kullanılan Dijital TV platformlarından biri de Digiturk. Bu yazımızda Digiturk üyelik süreci ve abonelik işlemleri sonrası kurulum süreci hakkında aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. "Kurulum ücretli mi?", "Aktivasyon nedir?", "Digiturk hangi uydudan yayın yapıyor?" gibi soruların cevapları içeriğimizde!

Digiturk üyelik işlemleri nasıl yapılır?

Digiturk aboneliğinizi telefonla, internetten ya da yetkili servise bizzat giderek başlatabilirsiniz. Digiturk abonelik işlemleri için kolay rehberimizi buradan inceleyebilirsiniz."Digiturk abonelik başvuru ve iptal işlemleri"

Hangi paketi seçeceğinize karar vermediniz mi? Digiturk'ün tüm TV ve internet paketlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz. "Digiturk ve Internet Paketleri"

Abonelik ve kurulum işlemleri gerçekleştikten sonra üyelik işleminiz tamamlanmış olur. Digiturk üyeliğinizle ilgili tüm üyelik işlemlerinin yanında fatura ödemelerinizi ve ek içerik satın alma gibi paket değişikliklerini Digiturk "online işlemler" üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Digiturk Online işlemlere TCKN, telefon ya da üye numaranızla giriş yapabilirsiniz.

 • Digiturk Online İşlemleri Kullanarak
 • Paketinizde değişiklik yapabilir, ek servis satın alabilirsiniz.
 • Paketinizde bulunmayan maç, film ya da yetişkin içeriği satın alabilirsiniz.
 • Uzaktan kayıt talebi oluşturabilirsiniz(Yalnızca Plus kutu sahipleri için geçerlidir).
 • PIN kodunuzu sıfırlayabilirsiniz
 • Faturanızı ödeyebilir, detaylıca inceleyebilir, otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz.
 • Adres, telefon gibi bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Digiturk Üyelik Numarası Digiturk faturanızın sol üstünde bulunan 10 haneli sayı üye numaranızdır. TCKN ya da telefonla Digiturk Online işlemlere giriş yaptıktan sonra "Kişisel Bilgilerim" menüsünden de üyelik numaranıza ulaşabilirsiniz.

Digiturk üyelik işlemlerinden sonra kurulum nasıl olur?

İhtiyacınız olan paketi seçip ve abonelik işlemlerini başlattıktan sonra anten ve alıcı (kutu ya da decoder) kurulumu için uygun bir saat belirlenir. 1-2 gün içerisinde Digiturk yetkili servisinden bir ekip kurulum için evinize gelir.

Kurulum süreci iç ve dış kurulum olarak iki ayrı başlıkta incelenebilir. Dış kurulum, 80'lik ya da 90'lık çanak antenin (80'lik-90'lık ifadesi çanağın çapının santimetre cinsinden uzunluğudur) yerleştirilmesini ifade eder. Eğer özel bir kampanyadan faydalanmıyorsanız çanak anten ve dış kurulum hizmet bedeli olarak ücret talep edilecektir. Bu hizmet bedeline 20m kablo dahildir. Belediye merkezi dışında yaşıyorsanız kurulum için ek bir ücret daha alınmaktadır.

Oturduğunuz binada Digiturk çanak anteni mevcutsa yalnızca iç kurulum yapılır. İç kurulum Uydu-Digiturk kutusu ve TV'niz arasındaki bağlantının tamamlanmasını ifade eder. Özel bir kampanyadan yararlanmıyorsanız hizmet bedeli olarak cüzi bir miktar talep edilecektir. Aktivasyon genellikle ücretsiz şekilde yapılmaktadır.

Kurulumda size verilen "decoder" yani Digiturk kutusu Digiturk aboneliğiniz süresince sizde kalır. Herhangi bir arıza yapması durumunda yetkili servis bu kutu yerine size başka bir Digiturk kutusu temin eder.

Dış ve İç Kurulumların tamamlanmasıyla paketinizdeki Digiturk kanallarını izlemeye başlayabilirsiniz.

Digiturk Kullanımınızı ÖzelleştirinPIN kodunuzla istediğiniz kanallara kilit koyabilir, karşınıza çıkan içerikleri sınırlandırabilirsiniz. PIN kodunuzu değiştirmediğiniz takdirde "0000"dır. PIN kodunuzu unutursanız Digiturk Online işlemler"Şifre İşlemleri" menüsünden değiştirebilirsiniz. Şifreniz, "PIN KODU SIFIRLA" yazıp 3555'e SMS gönderdiğiniz takdirde "0000" olarak güncellenecektir.

Digiturk yayın kalitesini ne etkiler? 

İzlediğiniz yayının kalitesini etkileyen ilk nokta elbette televizyonunuzun modelidir. Digiturk aboneliğiniz açısından kanalların evinize ulaştırılmasında farklılık gösterebilecek etmenler ise yayının alındığı uydu ve servisin size temin ettiği "decoder" ya da yaygın adıyla Digiturk kutusudur. 

Digiturk'ün sizlere sunduğu 200'ün üzerinde kanalın neredeyse tamamı HD kalitesindedir. Yeni nesil Digiturk alıcılarının hepsinden HD kalitesinde yayın izlenebilmektedir. 2020 Şubat ayı itibariyle ekstrem durumlar dışında şehir merkezlerindeki meskenlerde uydu farklılığı ya da Digiturk kutu modelleri seçimi yayın kalitesini olumsuz etkilememektedir.

Yayın kalitesindeki bozulmanın en sık rastlanan nedeniyse çevreseldir. Özellikle kötü hava koşullarında bazen yayın aksaklıkları yaşanabilmektedir. Çanak anten pozisyonunda yaşanabilecek değişiklik de yayın kesintilerine sebep olabilmektedir. İç kuruluma bağlı bir sorun yaşamıyorsanız çözüm için yetkili servise başvurmak en güvenli seçenektir. Herhangi bir Dijital TV Platformu yayının kalitesindeki bozulma genellikle kablo bağlantılarında yaşanan sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Digiturk yayın sorununu nasıl çözebilirim?

Yayınla ilgili bir sorun yaşadığınızda öncelikle yapmanız gereken TV'niz ve Digiturk kutunuz arasındaki bağlantının durumunu kontrol etmek olmalıdır. Tüm kabloların TV ve kutu uçlarının olması gereken yere takılı olduğundan emin olunuz.

İzlediğiniz kanallarla ilgili yayın kesintisi ya da yayın kalitesinde bozulma sorununu çözmek için teknik servisi aramadan önce aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Herhangi bir kanalla ilgili yayın kesintisi sorunu yaşıyorsanız;
 • Digiturk kutusunun fişini çıkarıp 5 dk bekleyiniz.
 • Sorun çözülmüyorsa Digiturk kumandanızdan MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum'u seçerek kanal kurulumu yapınız.
 • Sorun yine çözülmediyse yetkili servisi arayınız

Digiturk hangi uyduyu kullanıyor?

Digiturk yayınları Eutelsat 7C ve Türksat 4A uydularından yapılmaktadır. Televizyon modeliniz destekliyorsa her iki uydudan da HD yayınları rahatlıkla izleyebilirsiniz. Oturduğunuz bölgede Eutelsat platformu kullanılamıyorsa ya da sinyal seviyesi düşükse yayınlar Türksat 4A uydu üzerinden alınmaktadır. 

İki uydu arasındaki başlıca fark Eutelsat'tan yayını yapılan Eurosport 2 HD, NBA TV HD, CBeebies HD, Da Vinci Learning HD, BBC Earth HD, National Geographic People HD, Discovery Science HD, CGTN Documentary HD gibi birkaç kanalın şu anda Türksat 4A uydusundan izlenememesidir. 4K yayınlar da yalnızca Eutelsat üzerinden verilebilmektedir. Digitürk'ün sunduğu ve paketinizde bulunan tüm kanalları Türksat 4A uydusundan da izleyebilirsiniz.

Digiturk kutuları nelerdir? Uydu alıcı farkları önemli mi?

Televizyonunuza ve seçtiğiniz paketlere göre ihtiyacınızı karşılayacak bir Digiturk kutusu (decoder) yetkili servis tarafından size temin edilecektir. Farklı kutular arasında yayın kalitesi açısından tek farklılık kimi kutularda "4K İçerik ve Yayın Özelliği" olmasıdır. Aboneliğinizin içeriği farketmeksizin seçtiğiniz herhangi bir kutuyla HD içeriğe erişiminiz sağlanmaktadır. 

Yayın kalitesi dışında asıl önemli farklılık "Uzaktan Kaydetme Özelliği", "Canlı yayını ileri-geri sarma" gibi özelliklerin HD/beIN CONNECT tipi uydu alıcılarında bulunmamasıdır. Yeni nesil Digiturk kutuları HD/beIN CONNECT, Digiturk Plus, 4K ve Digiturk Plus 4K olarak 4 sınıfa ayrılmıştır. 

Dijital TV Platformları hakkında daha fazla bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz"Evde Dijital TV Platformları : Digiturk, D-smart, Kablo TV"