Turkcell Enerji Başvuru, Ücretler ve Sözleşme

Türkiye'de mobil iletişimi başlatan ve 1994'ten beri müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunan Turkcell, yeni iştiraki Turkcell Enerji ile  tüm Türkiye’de bireysel ve/veya kurumsal serbest tüketici kapsamındaki elektrik tüketicilerine indirimli elektrik hizmeti vermektedir.


Turkcell Enerji'ye Geçiş

Serbest tüketici iseniz, eviniz veya işletmeniz için EWE Enerji'nin kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Tedarikçi değişikliği yaptığınızda mevcut elektrik sisteminizde bir değişiklik olmaz ve kesme/bağlama işlemi yapılmaz, aynı elektriği indirim uygulanmış fiyatla alırsınız. Siz sadece sözleşmeyi imzalarsınız, yeni tedarikçiniz resmi işlemlerin geri kalanını sizin adınıza tamamlar.
Turkcell Enerji ile indirimli elektrik aboneliğiniz başlayınca faturalarınız Turkcell Enerji'den gelir. Elektrik sayaçlarınız yine bağlı bulunduğunuz dağıtım şirketi tarafından okunur. Turkcell Enerji okunan sayaç tüketim verilerine göre indirimli olarak size fatura keser. 

Serbest tüketici olup olmadığınızı faturanızdan anlayabilirsiniz.Faturanız ayda ortalama 82 TL ve üstünde geliyorsa Serbest Tüketici olabilirsiniz. Bu tutar yılda en az 1400 kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir. Yıllık tüketiminizi nereden öğreneceğinizi merak ediyorsanız tıklayınız.

 

Ücretler

Tedarikçi değişikliği işlemleri için ek masraf gerekmez. Altyapı değişikliği olmadan aynı elektriği kullanmaya devam edersiniz. Yalnızca satış şirketiniz değişmiş olur. Tedarikçi tarafından tüketim tutarı dışında belirlenen bir ek bedel yoktur. Yani faturalarda oynama yapılmaz, farklı bir takım maliyetler eklenmez. Ücretler ve indirimler aktif enerji birim bedeli üzerinden yansıtılır. Tüketim ölçümleri de eskiden olduğu gibi dağıtım şirketince yapılmaya devam eder.

Sözleşmenin özellikleri

Turkcell Enerji sözleşmesi  24 aylık olarak yapılır. Bu indirimli elektrik anlaşmasında, Turkcell Enerji tüketiciden sözleşme süresi olan 24 ay boyunca elektrik satış hizmetini Turkcell Enerji'den alacağına dair taahhüt talep etmektedir. Bu taahhüt, sözleşme devam ederken başka bir elektrik satış şirketine geçmeyeceğinizi ve geçerli sebep olmaksızın sözleşmeyi feshetmeyeceğinizi ifade eder. Taahhüt süresi sona erdiğinde ister sözleşmenizi yeniler, isterseniz tekrar tedarikçi değişikliği yapabilirsiniz.

Sözleşmenizi yenilemez veya herhangi bir sebepten sözleşmeniz feshedilirse elektrik kesintisi yaşamadan elektriğinizi bölgenizin dağıtım şirketinden almaya devam edersiniz. Böyle bir durumda 14 gün içerisinde bölgedeki görevli tedarikçi ile satış sözleşmenizi yenilemeniz gerekmektedir. Aksi halde kaçak kullanımda bulunmuş gibi değerlendirilerek cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz.

Kampanyalar     İletişim

Güncelleme tarihi