Yepaş / Yeşilırmak Elektrik: Fatura Öde, Abonelik ve İletişim

Güncelleme tarihi
min reading
Yepaş Logo

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde ana elektrik şirketi olan Yepaş, 2013 yılında beri satış hizmeti veriyor. Yepaş, Yeşilırmak dağıtım bölgesindeki abonelerine ve tüm serbest tüketicilere indirimli elektrik tarifesi de sunuyor.


Yepaş Abonelik İşlemleri    Yepaş İletişim

Yepaş Fatura İşlemleri     Yepaş Müşteri Hizmetleri

Yepaş Elektrik Mesken Birim Fiyatları

Yepaş, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop ilerinde yeni eve taşınanların abonelik açtıracağı görevli şirkettir. Tüketimi serbest tüketici limitini aşan tüketiciler ister Yepaş'tan indirimli teklif alarak sözleşme yapabilir, isterlerse de daha uygun teklif sunan bir şirkete geçiş yapabilirler. Yepaş konut abonelerine iki tarife seçeneği sunuyor: Ulusal mesken tarife ve serbest tüketiciler için indirimli tarife. Tarifelere seçenekleri kısıtlı da olsa şirket özellikle 24 saat kesintisiz hizmet veren çağrı merkeziyle müşterilerinin sorunlarına hızlı çözüm üretmeyi hedefliyor.

Serbest tüketici, faturanız aylık ortalama 82 TL ve üzerinde olmalıdır. Bu da yıllık 1400 kWh elektrik enerjisi olan tüketim limitinin karşılığıdır.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt

Ulusal elektrik

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı

Yok

Serbest tüketici

Ulusal mesken tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
-
Tavsiyemiz Yepaş görevli elektrik tedarikçisi olduğu için indirim oranlarını alternatif şirketler ile karşılaştırmanız faydalı olacaktır. Serbest tüketici olabiliyorsanız diğer indirimli tarifeleri de inceleyerek daha fazla tasarruf şansı elde edebilirsiniz.

İşletmeler için Yepaş Elektrik Tarifeleri

Ev aboneleri gibi ticarethaneler için de ilk abonelik Yepaş'ın hizmet bölgesinde bu şirketle yapılmalıdır. Daha sonra yıllık tüketim artıp limiti geçtiğinde indirim alma ve gerekirse tedarikçi değiştirme hakkını kullanmak mümkün olur. İşletmeler genellikle yıllık 1400 kWh olan serbest tüketici limitini geçer. Serbest tüketici statüsü olan şirketler indirimli elektrik tarifelerine geçerek ekonomiye başlayabilir. Yepaş kurumsal tarife detayları aşağıdadır.

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Ulusal Elektrik Tarifesi EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden sanayi işletmeleri bu abone grubunun birim fiyatlarından faydalanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm tüzel kişiler bu gruptadır.
Yok
İşletmeler
Serbest tüketici
Ulusal ticarethane tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim (vergi hariç)
-
İşletmeler için görüşümüz İşletmeler enerji tüketim miktarlarına özel teklifler alabilir. Önerimiz Yepaş'ı arayarak şirketinizin tüketimine özel verdiği fiyatı öğrenmeniz ve piyasadaki diğer tarifelerle karşılaştırmanız.

Nasıl abone olabilirim?

Yeşilırmak Elektrik ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Yeşilırmak Elektrik Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Yeşilırmak Elektrik internet sitesi veya 444 55 23 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Yeşilırmak Elektrik Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden indirim kampanyaları ve ek faydalar içeren fırsatlar sunabilir.

Kampanyalar

Yeşilırmak Elektrik Serbest Tüketici adayları için indirimli elektrik hizmeti sunmaktadır. Yepaş'ın bu kampanyasındaki indirimler ikili anlaşamalar ile belirlenir ve ulusal tarife fiyatları üzerinde belirlenen oranda indirim uygulanır. Bu sayede tüketiciler elektrik aırken tasarruf edebilir. Yeşilırmak Elektrik'in kampanyaları şirketin internet sitesinde Kampanyalar bölümünde yer alır. Kampanyaları öğrenmek için şirkete ait çağrı merkezinden de bilgi alabilirsiniz.

Şirketin şu anda serbest tüketicilere özel indirim kampanyası bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen dönemde sunulacak kampanyalardan haberdar olmak için internet sitesinde Serbest Tüketici Başvurusu Bölümüne kayıt bırakabilirsiniz.

Fırsatlar

 Yepaş müşterileri elektrik alırken şirketin ek fırsatlarından da yararlanabilirler:

Yepaş Avantajlar Dünyası, şirketin hizmet verdiği her şehre özel avantaj fırsatları sunmaktadır. Müşteriler, Yepaş'ın anlaşmalı olduğu çok çeşitli marka ve hizmetten indirimlerle yararlanabilirler. Yepaş müşterisi iseniz Avantajlar Dünyası'nı internet sitesinden takip ederek değişen fırsatlardan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

 Yepaş, yeni eklenen ödeme kanalı Sanal Pos ile daha kolay ve hızlı ödeme devrini başlattı. Sanal Pos ile yapılan ödemeler sitemden de sorgulanabilmektedir. Ödeme ile ilgili bir diğer yenilik ise Fast Pay ile yapılan ödemelerde %5 indirim fırsatıdır. Bu sayede aboneler kolayca fatura ödeme yaparken indirim de kazanabilirler.

 Yepaş'a abone olurken faydalanabileceğiniz bir kolaylık da DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) ile iligili: Aboenlikte talep edilen DASK poliçesini Yepaş'ın müşteri hizmetleri merkezlerinden kolayca edinebilirsiniz. 

 Ayrıca Yepaş' ın Vodafone ile kurduğu iş birliği çerçevesinde Vodafone'da da Yepaş üyelerine özel fırsatlar sunulmakta. Yeşilırmak Elektrik'in sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için internet sitesini ziyeret edebilir veya şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Yeşilırmak Elektrik’e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Yeşilırmak Elektrik Hizmet noktaları : abonelikle ilgili tüm işlemler ve diğer ihtiyaçlarınız için danışabileceğiniz en yakın hizmet noktası'na ulaşmak için siteyi inceleyebilirsiniz. Bu merkezlerde ödeme, fatura ve evrak sorgulama, abonelik işlemleri gibi ihtiyaçlarınızı yetikilerle doğrudan görüşerek giderebilirsiniz.

 Fatura sorgulama, ödeme, bilgi güncelleme gibi bir çok abonelik işlemi şirketin sitesindeki Online İşlemler bölümünden de yapılabilmektedir. 

 Elekrik borcu ödemek için başvurabileceğiniz banka ve ödeme kanalları ise BURADA listelenmiştir.

Telefon ile ulaşmak için

Yeşilırmak Elektrik çağrı merkezine 444 55 23 numaralı hattan ulaşarak abonelikle ilgili konularda yardım alabilirsiniz. Arama yaptıktan sonra hizmet almakta olduğunuz ilin plaka kodunu tuşlayarak abonelikle ilgili işlemlerinizi yapmak için devam edebilirsiniz.

Arıza ve kesintilerden şikayetçiyseniz veya teknik konularda desteğe ihtiyacınız varsa dağıtım şirketi olan Yeşilırmak Dağıtım'a ulaşmanız gerekir. Dağıtım şirketlerinin tüm Türkiye'de dorudan hattı 186'dır. Yepaş'ın bölgesinde Yepaş veya herhangi başka  bir şirketten elektrik alan  tüm elektrik aboneleri teknik konularda Yeşilırmak Dağıtım ile görüşür.

Türkiye'de elektrik dağıtım ve perakende şirketleri farklı alanlarda hizmet verirler. Bu sebeple elektrikle ilgili ihtiyacınızın konusuna göre bunlardan hangisini arayacağınıza karar vermek için bu şirketlerin çalışma alanlarını bilmenizde fayda vardır. Dağıtım ve perakende şirketlerin farkarını anlatan yazımızı bu amaçla hazırladık. Dilerseniz BURADAN ayrıntılı bilgiye ulaşın.

Yepas ile iletişime geçebileceğiniz adresler

Genel Müdürlük

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Blv. 368-370, 55200 Atakum/Samsun
Telefon: (0362) 311 58 00

Yeşap internet sitesinden iletişim

Yepaş internet sitesindeki Öneri Talep Şikayet Formu ile şirket hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi iletebilirsiniz. 

Sosyal medyada Yeşilırmak Elektrik

Yeşilırmak Elektrik ile ilgili kampanya ve haberleri takip etmek, şirkete mesaj göndererek iletişim kurmak için Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.